Elektromanyetik dalgalar, insan sağlığını tehdit ediyor!

Teknoloji hayatimiza girdi, kolaylasti dedik ama yanindaki binlerce zararida göz ardi edemeyiz.iste bunlarin kaniti olarakta yazinin devamini okumanizi tavsiye ediyorum.

Saglikli bir hayatin devami icin tedbirli olmakta fayda var.

Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu, Öğretim Görevlisi Zeki İlcihan, elektrikli ev aletlerinin yaydığı elektromanyetik dalgaların insanlar için tehlike oluşturduğunu söyledi.28 Mayis 2013 Salı, 12:55:09 İlcihan: Elektromanyetik dalgalar, insan sağlığını tehdit ediyor

Zeki İlcihan, BEÜ Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu tarafından düzenlenen 'Elektromanyetik Alanların Etkileri' konulu konferansta konuştu. BEÜ Rektörlüğü Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen konferansa öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci de katıldı.

Elektromanyetik alanların etkilerinin anlaşılabilmesi için dünya ve insanın manyetik alandan nasıl etkilendiğini örneklerle açıklayan İlcihan, "Dünyamızın doğal manyetik alanı hem dünyamızı çepeçevre sararak güneşten gelecek zararlı ışınları önlüyor hem de insan ve canlılar üzerinde bir etkiye sebebiyet veriyor. İnsanda da bir doğal manyetik alan var. Gözlerinde, kalbinde, karın kaslarında, beyin dalgalarında hepsinin değerleri farklı olmak üzere doğal bir manyetik alan var. Dünya bu manyetik alanla denge halinde yaşıyor. Biz insanoğlu olarak bu dengeyle ne kadar müdahale edersek o kadar zarar görürüz. Astronotlardan örnek verecek olursak, 120 günü aşkın süredir uzayda kalırlarsa tekrar dünyaya geldiklerinde sistematik şekilde iç organlarında veya diğer uzuvlarında rahatsızlıklar meydana geliyor. Bunun tedavisinde o astronota belirli bir manyetik alan uygulayarak tedavi ediliyor." şeklinde konuştu.

Evlerde bulunan elektrikli ev aletlerinin insanlar için tehlike oluşturduğunu hatırlatan İlcihan, bilim adamları ve kuruluşların insan sağlığı üzerine yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Anket

Sitemizi nerden buldunuz?:

Son yorumlar